PROGRAM/VEM SOM SÄNDER

Expressen Nöjesnyheter alla härn av nöje som från musik film och kultur skådespelare vad kommer nytt Läs denna tidning du kan se här på radiohits
Dominika Peczynski röstas ut ur ”Spelet” – och kallas direkt till ett krismöte. På Instagram skriver hon om SVT:s panik. ”De ber mig följa med till deras kontor, för ett snack. Mitt i natten leds jag i väg för krissamtal! Det känns som en spionfilm”, skriver Peczynski.
Published :Lögn, förbannad lögn och tittarsiffror. Är TV4:s ”Fortune hotel” ett fiasko? Programmet är i alla fall ett utmärkt exempel på hur tv-världen har förändrats.
Published :Maskinerna höll Lisa Marie Presley vid liv.Det var mamma Priscilla som bad läkarna stänga av dem.Beslutet fick henne att svimma av chock, enligt The Sun.
Published :”One battle after another” är årets galnaste film. Drömsk, mörk, utmanande och mystisk. Men också full av genialisk action och söt humor. Det senaste kan vi tacka Leonardo DiCaprio för.
Published :Sveriges Radios vd Cilla Benkö lämnade Bokmässan i Göteborg för att åka till Bryssel.Där bestämde hon och styrelsen för EBU att medlemsländerna nu ska rösta om Israels medverkan i Eurovision.
Published :Granskningsnämnden för radio och tv fäller SVT för att ha visat askar med den avlidne påven Franciskus favoritchoklad för länge i bild.
Published :”Sentimental value” är filmen som spås ge Stellan Skarsgård en Oscarsnominering.Det är inte förvånande. Här finns en empati med kulturmannen som kommer att charma just kulturmannen. Men framför allt så hanterar Skarsgård varje känsla som en virtuos.
Published :TV4:s nya matprogram ska locka professionella kockar att tävla om en miljon kronor. Enligt produktionen bakom handlar det om en jättesatsning – då de menar att det är ”det största matlagningsprogrammet som någonsin gjorts”.
Published :Tilda Törnqvist åkte till akuten under ”Kompani Svan”. På Tiktok berättar hon nu att hon tillbringade tre nätter på sjukhus. Efteråt försökte hon smuggla med sig otillåtna saker till inspelningen.
Published :Under torsdagen var programledaren Anne Lundberg inblandad i en bilolycka, skriver Svensk Dam.Profilen ska under omständigheterna må bra.
Published :Martina Haag, 61, har hittat kärleken igen. Det avslöjar hon under Bokmässan i Göteborg. – Vi förlovade oss för en vecka sedan, säger Haag som hållit pojkvännen Peter, 59, hemlig i flera år.
Published :Felicia är klar för Melodifestivalen 2026, enligt uppgifter till Expressen.Den tidigare Fröken Snusk-artisten återvänder till Mello – men den här gången med sitt riktiga namn.
Published :Succéprogrammet ”Förrädarna” är snart tillbaka.Enligt uppgifter till Expressen är Isabella Löwengrip en av deltagarna.
Published :Flera länder hotar bojkotta Eurovision Song Contest – men SVT vill inte ta ställning i konflikten kring Israels medverkan.
Published :Biljetterna till Swedish house mafias konsert på Ullevi 2026 släpptes klockan 10.Men flera fans upplever nu problem i kön för biljetterna.
Published :Tame Impala kommer till Sverige för en spelning nästa år. Den 26 april spelar bandet i Avicii arena i Stockholm.
Published :Maria Sid har nominerats till en internationell Emmy för sin roll i ”Smärtpunkten”, SVT:s serie om Lars Norén och Malexandermördarna.
Published :Glad, tacksam, och lite chockad. Så beskriver skådespelaren Maria Sid känslorna efter att hon nominerats till en Emmy. – Extra fint att en nordisk skådespelare får en nominering, säger hon.
Published :Spöken. Övernaturliga fenomen. TV4:s programserie ”Kalla kårar” ska utforska människors möten med det påstått paranormala.
Published :Radio hits
Fakturer och Brev
Nya Hamngatan 11
852 29 Sundsvall
Radio Hits
besöksadress:
Norra Järnvägsgatan 20
852 32 Sundsval
Program
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Med John klockan 15:00 - 18:00
Snacka om nyheter och väder och tips om tv program
Studio/
Prata med Arne hansson Ring mellan kl. 10:00 - 16:00
Måndag till Fredag 070- 883 99 35
Ha en studiebesök oss hos på radiohits boka en tid och dag
Allmänna frågor
och musik och adressen radiohitsjohnsradio (a) gmail.com ta bort bra ()
Vi ta in Låtar som ni vill lyssna på
Ta kotakt musikläggare om den passa in vår arkiv
Man kan förvänta sig svar inom 48 timmar och endast på kontorstid, dvs inte kvällar och helger. Man får naturligtvis skicka mail när man vill
Log in Sign up